Podmínky k hodnocení předmětu český jazyk a literatura

Veškeré úkoly a termíny zadávány přes edupage

MLUVNICE

• Testy z aktuálně probíraného učiva (cca 5/pololetí)
  • Kratší pravopisné diktáty a doplňovačky (cca 5/pololetí)
  • Čtvrtletní kontrolní diktát
  • Písemné domácí úkoly prosím podepsat - pokud úkol není podepsaný, je neplatný a žák má možnost si jej napsat téhož dne po vyučování)
  • Část úkolů bude zadávána prostřednictvím stránek umimecesky (zadáno i v edupage)
  • Doporučuji - pravidelně procvičovat pravopis (dvakrát týdně 15 - 20 minut)

SLOH

• Kratší slohové písemné úkoly na základě probírané látky (cca 1 /týden, 14 dnů)
  • Mluvní cvičení na zvolené téma (1/pololetí)
  • Čtvrtletní kontrolní slohová práce

LITERATURA

• Práce s literárním textem
  • Paměťové učení textu s porozuměním
  • Čtenářský (kulturní) deník

6. ročník - 2 knihy za pololetí
7. ročník - 3 knihy za pololetí
8. a 9. ročník - 4 knihy za pololetí
jde o knihy z doporučených okruhů - okruhy a termíny budou včas upřesněny

Knihy navíc určitě zapsat, budou započítány do hodnocení.

Nutné je včasné odevzdání. Odevzdání po termínu je možné pouze z vážných zdravotních důvodů potvrzených rodiči.

Sešity

• Mluvnice - A4 linkovaný (40 nebo 60 listů)
  • Sloh - A4 linkovaný (20 listů)
  • Literární deník (literatura + čtenářský deník) - rychlovazač + eurofolie + volné listy)

viz nástěnka v edupage

Hodnocení

Veškeré úkoly a práce jsou bodovány. V pololetí se pak sčítají body ze všech prací a úkolů (včetně domácích či dobrovolných). Nesplněný úkol = 0 bodů! Výsledná známka je stanovena dle procent z maximálního možného počtu bodů, s přihlédnutím k individuálním schopnostem žáka

Doporučené webové stránky

Absence a doučování

V případě absence si žák doplní zameškané učivo nejpozději do týdne, ideálně od spolužáků (v případě dlouhodobé absence po individuální domluvě).

V případě potřeby možnost doučování
bude upřesněno v 1. zářijovém týdnu

Sdílená složka