Kronika úspěchů našich žáků, pedagogů...Během školního roku škola pořádá nebo se účastní celé řady akcí a projektů, které zpestřují výuku a obohacují všechny zúčastněné - žáky, pedagogy i rodiče. Dobrou příležitostí k prověření vlastních schopností a ke změření sil s ostatními je účast v různě zaměřených soutěžích. Nenecháme si ujít přírodovědné, jazykové i společenskovědní soutěže a olympiády, stejně jako nejrůznější sportovní podniky, kde dosahujeme výborných výsledků. Řada našich žáků rovněž slaví úspěchy i v mnoha oblastech mimo školu…


2022/2023

Logická olympiáda

Postup do krajského kola:

Mlčůch, Sedláček, Weiter, Přikryl, Paleček, Mlčůch, Macek, Matulová, Boušek, Foretová

Postup z krajského kola do celorepublikového finále do Prahy (65 finalistů):

 • Martin Sedláček (4.C) 2. místo (ve finále 14. místo v ČR)
 • Ondřej Weiter (5.C) 4. místo (ve finále 24. místo v ČR)
 • Martin Mlčůch (8.C) 3. místo (ve finále14. místo v ČR)
 • Sofie Foretová (7.C) 7. místo (ve finále 29. místo v ČR)

(další tři brněnští finalisté rovněž absolventi Úvozu)

Reportáž TV Nova (Martin Sedláček)

https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/477231-logicka-olympiada-ma-za-sebou-finalove-kolo-utkal-se-rekordni-pocet-deti

Matematická olympiáda

 Martin Mlčůch (8.C) 1. místo

Pangea

Postup ze školního kola:

 • František Koňařík (6.C) 3. místo
 • Michal Boušek (7.C) 16. místo
 • Alex Polášek (7.C) 37. místo

Celorepublikové finále

 • Michal Boušek (7.C) 2. místo
 • František Koňařík (6.C) 3. místoMaso - matematická soutěž týmů

Web soutěže MASO

Podzimní MaSo se konalo ve středu 9. 11. 2022 v Praze, Brně, Plzni, Písku, České Lípě, Děčíně a v Litoměřicích. Nejde tu ovšem jen o počítání příkladů. Za spočítané příklady získávají týmy tahy do hry, která je pak hlavním zdrojem jejich bodů do celkového hodnocení.

Tým sedmáků ve složení Ella M., Sofie F., Michal B., Šimon Z. obsadil 84. místo, což je z celkem 254 týmů slušný výsledek. Tým osmáků ve složení Vojtěch M., Vojtěch P., Monika M., Martin M. skončil na 43. místě, přičemž nutno vyzdvihnout, že co se týče vyřešených příkladů, vypočítali jich nejvíce ze všech týmů v republice!

Jarní MaSo naši žáci již zcela ovládli. Dne 10. 5. skončili první z téměř 300 týmů. Soutěž - jako obvykle - nebyla zaměřena pouze na řešení matematických úloh, ale součástí byla i dodatková strategická hra Pac-Man.

Monika Matulová, Martin Mlčůch, Vojtěch Macek, Vojtěch Polášek - 1. místo
Michal Boušek, Sofie Foretová, Ella Mazánková, František Koňařík - 32. místo
img_0895.jpgimg_0894.jpgimg_0896.jpg

DNEM - šifrovací soutěž

Web soutěže DNEM

Monika Matulová, Martin Mlčůch, Vojtěch Macek, Vojtěch Polášek - 1. místo2021/2022

Pangea - 1. místo

V pátek 17.6. 2022 se v Nové budově Národního muzea v Praze uskutečnilo celorepublikové finále mezinárnodní matematické soutěže Pangea. Naše škola tam měla čtyři zástupce - Františka Koňaříka a Michaelu Kratochvílovou z 5.C, Ellu Mazánkovou z 6.C a Martina Mlčůcha ze 7.C. Všichni byli úspěšní a obsadili ve svých kategoriích vysoká místa. Nejlépe (a to absolutně) však zadané úkoly zvládl Martin Mlčůch, který v kategorii sedmých tříd vyhrál a byl v tomto ročníku nejlepším řešitelem. Gratulujeme.

Martin Mlčůch

Jak jsem zařídil medaili

Na letošním turnaji Prague Floorball Cup jsme se s týmem SK TROOPERS umístili na 3. místě ze 30 týmů. Skupinu jsme vyhráli na plné čáře. Proti Spartě Red jsme vyhráli 6:3, proti Mohelnici jsme vyhráli 8:2 a poslední zápas skupiny jsme porazili slovenský tým SK Lido Bratislava 16:3. Do play off jsme šli jako vítězové skupiny. První zápas play off jsme porazili tým Trenčína 4:1. Za 2 hodiny jsme měli hrát zápas proti Vítkovicím, kteří byli favorité celého turnaje. Zápas jsme odehráli na nafukovací hale kde bylo tak 40 °C. Zápas byl velmi napínavý a vyhrocený až do poslední minuty. V základní hrací době se nerozhodlo a do prodloužení se šlo s remízou 3:3. Ale hned po 30 vteřinách prodloužení jsem nahrál na vítězný gól a šťastnějším týmem jsme byli my. Už jsme byli rádi, že si z turnaje odvezeme medaili a pohár. Po oslavách v šatně nám trenéři řekli, že hrajeme za 30 minut. Rychle jsme se přesunuli na další halu a šli jsme hrát o postup do finále proti Kanonýrům z Kladna. Zápas jsme bohužel prohráli 1:4, ale byli jsme rádi, že jsme takhle uspěli.
Adam Zuščák

Úspěch v Babylónu

Nedávno proběhla soutěž ve čtenářské gramotnosti Babylon aneb Rozumíme si? Soutěže se zúčastnili žáci 5.ročníků. Do městského kola postoupilo celkem 11 dětí (2 z 5.B a 9 z 5.C). Deset z nich bylo úspěšnými řešiteli. Krásný výsledek! Obrovská pochvala patří třem žákyním z 5.C - Magdaleně Anně Němcové, Klaudii Neugebauerové - děvčata obsadila krásné 2.místo a Michaele Kratochvílové, která obsadila bezvadné 3.místo.

Když zmizí les...

Dětské oddělení MĚSTSKÉ KNIHOVNY ZNOJMO ve spolupráci s projektem MAP V ORP ZNOJMO II. uspořádalo již 17. ročník literární soutěže s názvem Literární osvěžení aneb autorské psaní a čtení žáků základních škol, studentů středních a učňovských škol. V soutěžní kategorii 2.- 4. ročníků základních škol obsadil 3. místo žák naší školy Jano Brhlík z třídy 4.C. Porotu oslovila jeho próza na téma „Co ztratím, když zmizí les“.

Matematické soutěže

Naši žáci se letos zúčastnili několika matematických soutěží. Po úspěchu Martina Sedláčka na Logické olympiádě (vítěz krajského finále) se několika žákům vydařil i postup do okresního kola Matematické olympiády. Kluci ze 7.C (Vojta Polášek, Martin Mlčůch a Vojta Macek) se stali jeho úspěšnými řešiteli a obsadili 4.,7. a 9. místo.

Jako již tradičně jsme zdolávali i Matematického klokana. Zúčastnili se ho téměř všichni žáci školy od 2. do 9. ročníku. Výsledky zde: Klokan 2022 - nejlepší řešitelé.

A nakonec se žáci některých tříd utkali s Pangeou. Poslední kolo této mezinárodní matematické soutěže bude probíhat v pátek 17. 6. 2022 v Nové budově Národního muzea v Praze. Celorepublikového finále se zúčastní František Koňařík a Michaela Kratochvílová z 5.C, Ella Mazánková z 6.C a Martin Mlčůch ze 7.C. Budeme držet palce.

2020/2021

Mistr republiky chodí na Úvoz

Gratulujeme Martinovi Šírovi, žákovi třídy 7.A, který se nedávno stal mistrem České republiky v běhu na lyžích.

Další první místo!

soutez-regiony-nas-bavi.jpgSedm oddělení školní družiny se zúčastnilo celostátní výtvarné soutěže vypsané Ministerstvem pro místní rozvoj, Integrovaným regionálním operačním programem. Porotu kreativně zpracované projekty zaujaly natolik, že udělila Základní škole Úvoz první místo. Výhrou v hodnotě 50.000Kč je herní sestava dětského hřiště.


20211109_150235.jpg 20211109_150249.jpg whatsapp_image_2021-11-01_at_14.13.59.jpeg

20211109_150304.jpg 20211109_150240.jpg whatsapp_image_2021-11-03_at_14.30.19.jpeg


Logická olympiáda - krajské finále

img_6793.jpgV pátek 5. listopadu proběhlo krajské kolo Logické olympiády v Jihomoravském kraji. A pro naši školu bylo velice úspěšné. Na základě online testu se do něj probojovalo celkem 8 našich žáků - sourozenci Peter (3.B) a Richard (5.C) Smith, sestry Viola (5.B) a Sofie (6.C) Foretová (5.B), Livia Gabriel (4.B), Martin Sedláček (3.C), Klaudie Neugebauerová (5.C) a Martin Mlčůch (7.C). V tomto krajském finále zvítězil Martin Sedláček a postupuje tak do celorepublikového finále v Míčovně Pražského hradu.

Blahopřejeme k úspěchu všem žákům a Martinovi budeme držet palce.

www.novinky.cz

Výtvarná soutěž

screenshot_20211112-084811_word.jpgŽáci z 3. oddělení školní družiny se zúčastnili výtvarné soutěže „Déšť - Brno - děti“ pořádané Magistrátem města Brna, odbor životního prostředí a Základní uměleckou školou Pavla Křížkovského v Brně, kde se umístili na dvou prvních místech a jednom stříbrném. Viola Jančušová (3.C) zvítězila v kategorii nejmladších, Vojtěch Dvorský (3.C) se umístil druhý. Michaela Kratochvílová a Klaudie Neugebauerová (5.C) zvítězily v kategorii kolektivní práce. Slavnostní vyhlášení a výstava se budou konat v Centru volného času v Lužánkách.

Pangea - finále

picture1.jpg Ve čtvrtek 17.6.2021 proběhlo celostátní kolo matematické soutěže Pangea (ročník 2020). Vzhledem k epidemiologickým opatřením se termín několikrát odkládal. Do celostátního kola postoupili čtyři žáci naší školy. Mezi nimi byl i František Koňařík ze 4.C, který se na matematické klání moc těšil a dal si za cíl umístit se v top desítce. Svého cíle dosáhl - obsadil ve své kategorii 1. místo a stal se absolutním vítězem. Františku, jsme na Tebe moc pyšní a srdečně gratulujeme!

I ostatní finalisté si vedli velmi dobře. Šimon Zlámal a Petr Matějka ze 4.D obsadili 4., resp. 14 místo a Vojta Polášek z 5.C byl na 4. místě. Všem děkujeme za reprezentaci a k úspěchu gratulujeme.


Ročník 2021, který se konal o den později v pátek 18.6., byl pro naše žáky rovněž velmi úspěšný. V kategorii šestých ročníků první a druhé místo obsadili žáci 6.C Vojta Polášek a Martin Mlčůch, na třetím místě skončina Běta Kubátová z 5.D. V první desítce ve své kategorii skončili i žáci 5.D Sofie Foretová a Šimon Zlámal. Rovněž děkujeme a gratulujeme.

Matematická soutěž MASO

V jarním kole matematické soutěže MASO, pořádané Matematicko-fyzikální fakultou UK, tým 9.D ve složení Filip Takáč, David Buček a David Filla opět potvrdil pozici nejlepšího týmu ze základních škol. Celkově se umístili jako 6. z 388 účastníků.

Pangea - finále

Do celorepublikového finále matematické soutěže Pangea postoupili:

* Martin Mlčůch a Vojta Polášek z 6.C

* Sofie Foretová, Šimon Zlámal, Běta Kubátová a Petr Matějka z 5.D

* Filip Takáč, David Krkoška, Adam Hanzelín a David Buček z 9.D

Matematický klokan

Výsledky letošního „online ročníku“ soutěže Matematický klokan zde.

Matematická soutěž MASO

Ve čtvrtek 12. 11. proběhl 26. ročník matematické soutěže MASO pořádané Matematicko-fyzikální fakultou UK. Letos se soutěž konala online formou a tým žáků naší školy ve složení - Filip Takáč, David Buček a David Filla - skončil jako nejlepší tým ze základních škol. Celkově se umístili jako 29. z 392 účastníků.

Logická olympiáda - krajské finále

Krajské kolo proběhne pro všechny kategorie v pátek 6. 11. 2020 on-line formou. Soutěžící budou řešit jeden test v délce 30 minut. Test krajského kola bude dostupný na webu soutěže po přihlášení - stejně jako do základního kola, platí stejná registrace i heslo. Test bude možno řešit od 8.00 do 20.00.

Po dobu přípravy, konání a vyhodnocení krajských kol bude přihlášení do systému možné pouze pro krajské semifinalisty, ostatní budou mít přihlášení dočasně zablokováno.

Výsledky krajského kola budou k dispozici na webu soutěže v pondělí 9. 11. 2020.
Krajští finalisté:
Kategorie A - Ella Mazánková, Sofie Foretová, Michal Boušek, Petr Matějka z 5.D a Jakub Šteflíček ze 4.C
Kategorie B - Martin Mlčůch ze 6.C a David Buček z 9.D

O Úvoze

V květnových Učitelských novinách o naší škole vyšel článek. K přečtení zde.

Harry Potter na Úvoze

V úterý 27.4. ve Zprávičkách na ČT déčku proběhla reportáž o naší škole, konkrétně o tom, jak v družince natáčí děti ze 3. oddělení pod vedením paní vychovatelky Markéty Peringerové film Harry Potter a tajemná komnata na Úvoze. Premiéra filmu bude příští týden ve čtvrtek, tj. 6.5. Těšíme se :-)

https://decko.ceskatelevize.cz/zpravicky

2019/2020

Z lavic do lesa

img_20191017_111138.jpgRekordní účast našich žáků (3.-9. třída) na přespolním běhu Z lavic do lesa. V Bystrci proběhlo druhé kolo přespolního závodu, kterého ze zúčastnilo 34 žáků z naší školy. Nejlepšího umístění dosáhl Ondra Slívko (4. třída), který doběhl na výborném třetím místě a odnesl si skleněný pohár. Nejlepšího dívčího výsledku dosáhla Nela Dvořáková, která doběhla na krásném pátém místě, bronzová medaile ji unikla o tři sekundy. Všem žákům děkujeme za reprezentaci školy.

Matematická olympiáda

Nejlepší řešitelé Matematické olympiády okresního kola kategorie Z5:

3. místo Martin Mlčůch, Vojta Polášek, 5.C
4. místo Ellen Palečková, 5.C
5. místo Vojta Macek, 5.C
7. místo Jan Buchta, Ella Mazánková, 4.D
8. místo Patr Matějka, 4.D
9. místo Michal Bouček, 4.D
10. místo Šimon Zlámal, 4.D, Petr Václavek, 5.C

Můj kraj

Dne 6.2. 2020 se uskutečnilo slavnostní předání cen ve výtvarné soutěži „Můj kraj“, pořádané Gymnáziem Pavla Křížkovského s uměleckou profilací v Komíně. V soutěži dosáhli naší žáci skvělého úspěchu v podobě devíti ocenění. Ve zlatém pásmu se umístila Anna Putnová (3.B) a Natálie Kokrhánková (5.B). Ve stříbrném pásmu se umístila Anna Marie Černochová (3.C), Alexandra Charitonová (5.B) a Daniel Gruber (3.B). V bronzové pásmu pak Magdalena Anna Němcová (3.C), Luisa Kalnássy (5.B), Alena Buchtová (1.C) a Viktorka Krajčovičová (2.B). Všem oceněným gratulujeme!

Pišqoriáda

V únoru proběhla již tradiční Pišqoriáda. Z třídních kol vzešli vždy dva finalisté, kteří se pak utkali se zástupci ostatních tříd v celoškolním finále. Prvním stupněm prošla bez porážky Ellen Palečková, na druhém stupni byl nejúspěšnější Jakub Zduba. Ve velkém finále mezi vítězi nakonec Kubu zaskočila Ellen a stala se absolutní vítězkou.

1. stupeň 2. stupeň
Ellen Palečková 5.C Jakub Zduba 8.A
Petr Matějka 4.D Zdeněk Matějka 9.A
Daniel Pospíšil 5.C Matyáš Procházka 7.A


Malí šachisté první v kraji

Naši žáci z šachového kroužku zvítězili v krajském kole Přeboru škol v šachu v kategorii 1. stupeň základních škol.

Pangea

Do celorepublikového finále matematické soutěže Pangea postoupili 4 naši žáci. František Koňařík 3.C, Petr Matějka a Šimon Zlámal 4.D a Vojta Polášek 5.C. Termín konání finálového kola se přesunul na říjen příštího školního roku.
2018/2019

Úspěch naší mažoretky

img_20190615_130000.jpgimg_20190615_131141.jpgAmálie Svobodová z 3.B. se zúčastnila se svým sportovním týmem Mažoretky Lassies Brno 14. ročníku EUROPEAN CHAMPIONSHIP MAJORETTES SPORT v Crikvenici 12.-16. 6. 2019. Ze soutěže přivezla tituly Mistryně Evropy v kategorii BATON CADET STAGE a II. Vicemistryně Evropy v kategoriích CLASSIC BATON CADET STAGE a CLASSIC BATON CADET MARCH. Gratulujeme.

Školní Boulder pohár

img_20190516_121945.jpgDne 16. 5. 2019 se žáci naší školy zúčastnili Školního Boulder poháru v Brně. Z 87 chlapců se na 10. místě umístil Petr Steinhauser z 8.A a z dívek skončila na 2. místě Viktorie Bernatová z 6.C a oba postoupili do čtvrtfinále. V něm bojovalo 45 dívek a 45 chlapců a do finále, které se bude konat v Praze 17. 6. postoupilo 20 nejlepších z každé kategorie. Vynikající úspěchu dosáhla 13. místem Viktorie Bernatová, která jako jediná z naši školy postoupila do finále. Petr Steinhauser skončil na pěkném 28. místě.

Běh Z lavic do lesa

Dne 16.4. 2019 se vybraní žáci z prvního a druhého stupně zúčastnili čtvrtého kola krosového běhu Z lavic do lesa. Poslední závod proběhl v Žabovřeskách u haly Rosnička. Výsledky jednotlivců se sčítaly (prvních deset) a byly započítány do pořadí škol v jarním seriálu běhu Z lavic do lesa. Závod dopadl výborně. Jako škola jsme skončili na vynikajícím 3. místě z celkového počtu 12 škol. Z jednotlivců byl nejlepší Tomáš Otevřel a Josef Eliáš, kteří ve své kategorii obsadili 4. místo. Všem žákům děkuji za reprezentaci školy, jmenovitě: Adéla Rudolfová,Tereza Pirochtová, Kája Hromadová, Ela Mazánková (3.třída), Leontýna Eliášová, Alexandra Charitonová, Ellen Palečková (4. třída), David Rafaj, Tomáš Otevřel, Matěj Mazánek, Alex Polášek (3. třída), Josef Eliáš, Jan Vladík, Martin Mlčuch (4. třída), Matěj Plesnik (5. třída), Dmitrij Žembrovskij Novák, Pavel Kadaňka (6. třída), Jan Vavřík, David Krkoška (7. třída), Jan Mičánek, Filip Nahodil, Ondřej Ludíkovský, Tomáš Brokeš, Petr Steinhauser, Patrik Krátký (8. třída), Valerie Tomková, Zuzana Rampouchová (8. třída)

Babylon

bez-nazvu.jpgLetos se naše škola poprvé zúčastnila soutěže Babylon – Rozumíme si?, která je věnována čtenářské gramotnosti. Soutěž je pro žáky 5. ročníků (I. kategorie) a 6.-7. ročníku (II. kategorie).

I přesto, že soutěž byla pro naše žáky neznámá, v první školním kole bylo zhruba 90% úspěšných řešitelů a do městského kola se probojovalo celkem 12 žáků v I. kat. a 5 žáků ze II. kat. Výsledky městského kola byly více než chválihodné. V I. kategorii se na 3. místě umístili Martin Bryja, Ashok Kulkarni, na 7. místě Šimon Cikánek, 8. místo obsadil Tobiáš Neugebauer a 10. místo Zuzka Pejchlová. Dalšími úspěšnými řešiteli městského kola byli: Ester Zlámalová, Nela Dvořáková, Sandra Filipenská, Magdaléna Pompová, Michal Procházka a Šimon Bartoloměj. Z II. kategorie obsadila 6. místo Vangelia Bussiu a úspěšnými řešiteli byli Stela Delínová a Miroslav Mezihorák. Všem moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy!

Matematické soutěže

V minulých dnech se naši žáci účastnili několika matematických soutěží. Po velkém úspěchu na Logické olympiádě (Martin Bryja - 1. místo) a Matematické olympiádě (Ashok Kulkarni - 1. místo) jsme se zúčastnili ještě dalších soutěží:


Matematický klokan - žáci 2. - 9. ročníku - nejúspěšnější řešitelé zde.

Pythagoriáda - žáci 5. - 8. ročníku - úspěšní řešitelé (a tedy postupující do okresního kola) zde.
Výsledky okresního kola pro 5. ročník:

Jméno Třída Body Umístění v okrese V kraji
Sandra Filipenská 5.A 14 1
Tobiáš Neugebauer 5.C 14 1
Zuzana Pejchlová 5.C 13 2
Ashok Kulkarni 5.C 12 3
Šimon Cikánek 5.C 11 4
Max Denemarek 5.C 11 4
Vojtěch Macek 4.C 11 4
Martin Mlčůch 4.C 11 4


Pangea - žáci 4. - 8. ročníku - celkem 5 postupujících do celorepublikového finále:

Jméno Třída Body Umístění celkově V kraji
Martin Mlčůch 4.C 51 1 diplom 1
Vojtěch Polášek 4.C 51 1 diplom 1
Sandra Filipenská 5.A 48 28 diplom 1
Aneta Čoupková 5.B 48 28 diplom 1
David Buček 7.D 42 17 diplom 2

Výtvarná soutěž

ASCIIDne 29. 1. 2019 v 10.00 hod. proběhlo v prostorech Komunitního centra pro válečné veterány Brno vyhlášení výsledků výtvarné soutěže “100 let republiky a naše armáda“. Soutěž byla hodnocena ve třech kategoriích, ovšem vyhlášena byla navíc i cena poroty, která ocenila originální příspěvek do soutěže ve 3D žáka ZŠ Úvoz 55 – Jiřího Koláčka. Gratulujeme.
Soutěž Rádia Petrov

img_8866.jpgV lednu jsme se zapojili do soutěže Rádia Petrov o tři výlety. Tvořili jsme zprávy, předpovědi počasí a také složili písničku. Během posledního lednového týdne byly naše zprávy vysílány v rádiu. Moderátoři vybírali mezi příspěvky několika škol. V pátek 1.2. byly vyhlášeny výsledky - vyhráli jsme druhou cenu. Jedná se o poukaz na vyhlídkovou plavbu lodí na Baťově kanálu. Jako bonus máme i volnou vstupenku do ZOO Hodonín pro celou třídu. Na výlet se vydáme v červnu i s paní učitelkou.

Žáci 2.C


Pišqoriáda

Ve středu 6.2. proběhla již tradiční Pišqoriáda. Z třídních kol vzešli vždy dva finalisté, kteří se pak utkali se zástupci ostatních tříd v celoškolním finále. Prvním stupněm prošel bez porážky Hynek Svoboda, na druhém stupni byl nejúspěšnější Pavel Kadaňka. Obrázky ve fotogalerii.

1. stupeň 2. stupeň
Hynek Svoboda 4.C Pavel Kadaňka 6.C
Martin Bryja 5.C Honza Svoboda 8.A
Ellen Palečková 4.C Matyáš Procházka 6.AMatematická olympiáda

Na úspěch v letošní Logické olympiádě navázali žáci 5. ročníku v další soutěži. Do okresního kola Matematické olympiády postoupilo celkem 16 páťáků, z nichž 11 jich získalo více než polovinu bodů a stalo se také úspěšnými řešiteli. Nejlépe (ze všech) si s finálními úlohami poradil Ashok Kulkarni z 5.C, který získal plný počet bodů a obsadil tedy 1. místo.

Výsledková listina

Logická olympiáda

Další články z letošní Logické olympiády, ve které naši žáci dosáhli historického úspěchu:

naskenovany_obrazek69.jpgnaskenovany_obrazek71.jpg naskenovany_obrazek_077.jpgnaskenovany_obrazek_072.jpgnaskenovany_obrazek_073.jpgnaskenovany_obrazek_074.jpgnaskenovany_obrazek_075.jpgnaskenovany_obrazek_076.jpg


"Přišli jsme, viděli jsme, zvítězili jsme ..."

log.jpgTak by mohli komentovat svoji účast naši žáci na Logické olympiádě. Letošní (jedenáctý) ročník byl co se týče účasti rekordní - zapojilo se totiž 61 761 soutěžících z 3 007 škol! Přesto tažení našich žáků všemi koly bylo završeno fenomenálním úspěchem.

lo_bryja_2.jpgDo krajského finále postoupilo celkem 12 našich žáků:

Mlčůch Martin 4.C (kvantil 99.85)Krontorád Petr 3.D (99,54)
Pejchlová Zuzana 5.C. (99.23)Palečková Ellen 4.C (99.03)
Bryja Martin 5.C (98.95)Kulkarni Ashok 5.C (98.85)
Crhonková Anežka 5.C (98.52)Macek Vojtěch 4.C (98.52)
Otevřel František 5.C (98.52)Staník Jakub 5.C (98.37)
Zlámalová Ester 5.C (98.06)Tomáš Tesáček 8.B

přičemž oba Martinové, Ashok, Zuzka, Vojta a Kuba postoupili do celorepublikového finále.

Tam se utkalo 195 soutěžících tří věkových kategorií. V nejmladší kategorii se v první desítce umístili na sedmém místě Martin Mlčůch, na třetím místě Vojtěch Macek, oba zástupci skupiny nadaných žáků 4.C. Avšak nejlépe ze všech zvládnul logické úlohy, a tedy absolutním vítězem kategorie A se stal MARTIN BRYJA, navštěvující skupinu nadaných v pátém ročníku.

Všem reprezentantům ZŠ Úvoz k tak výraznému úspěchu blahopřejeme. Pro školu je výsledek našich žáků odměnou a zároveň potvrzením, že cesta skupinové výuky je dobrou volbou pro nadané děti.

Článek v Brněnské rovnosti zde.
Aktualita na webu městské čási Brno-střed zde.
Video z krajského kola v Brně zde.
Další informace a fotografie ze soutěže zde.

Orientační běh

20181002_101456.jpgDruhé kolo závodu Ligy škol v orientačním běhu proběhlo 2.10. 2018 v Pisárkách. Nejlépe se umístil v kategorii 5. tříd Max Denemarek, který doběhl na 2. místě pouhé 3 sekundy od prvního. Dvojice hochů Šimon Cikánek, Jakub Staník z 5.C doběhli na 7. místě. V kategorii hochů 6. a 7. tříd se umístili na 13. až 16. místě Jan Vavřík, David Krkoška 7.D, Dmitrij Žembrovskij a Dominik Grolig 6.C. Dvojice dívek Stela Delínová a Nela Jaroměřská obsadila 10. místo, Veronika Dilhofová a Zuzana Švendová doběhly na 16. místě. Viktorie Bernatová 6.C obsadila 41. místo z celkové počtu 56 závodnic. Nesmím opomenout také dva nováčky v týmu Adama Hanzelína a Patrika Rujbra 7.D, kteří se umístili na 23. místě z celkového počtu 57 závodníků. Celkem se závodu zúčastnilo 299 dětí. Všem žákům děkuji za reprezentaci školy. Soňa Schaffnerová.

Orientační běh

ob.jpgPrvní závod Ligy škol v orientačním běhu proběhl 20.9. 2018 v Lužánkách. Nejlépe se umístili v kategorii 5. tříd Max Denemarek – 3. místo a dvojice dívek Stela Delínová a Nela Jaroměřská, která obsadila výborné – 5. místo v kategorii 6. a 7. tříd. Pěkné 8. místo z celkového počtu 42 chlapců obsadil Dmitrij Žembrovskij ze třídy 6.C. Jan Vavřík a David Krkoška doběhli na 12. místě. Naši školu dále reprezentovali: Šimon Cikánek, Jakub Staník 5.C, Dominik Grolig, Pavel Kadaňka 6.C, Zuzana Švendová a Viktorie Bernatová 6.C.
Všem žákům děkuji za reprezentaci školy. Soňa Schaffnerová.2017/2018

Ocenění našich žáků

Ve středu 20. 6. 2018 se ve 13.00 hodin na Nové radnici uskutečnilo ocenění talentovaných žáků, kteří se umístili na 1.-3. místě v městském kole předmětových soutěží. Z naší školy to byl Martin Bryja a Zuzana Pejchlová ze 4.C.

Sedmáci vybojovali bronz

20180521_131520.jpgV pondělí 21. 5. se vybraní žáci sedmých tříd zúčastnili na ZŠ Laštůvkova Atletického čtyřboje. Závod se skládal ze čtyř disciplín: 60 m, skok daleký- vysoký (možnost výběru), hod, běh na 800 m. Žáci absolvovali postupně všechny disciplíny, za které podle výkonů dostávali bodové ohodnocení. Z celkové počtu deseti družstev obsadili kluci vynikající 3. místo. Z jednotlivců se z celkového počtu 50 atletů umístil na vynikajícím 2. místě Štěpán Prek ze 7.C. Družstvo naší školy reprezentovali: Štěpán Prek, Filip Nahodil (oba 7.C), Matyáš Müller (7.B), Petr Steinhauser a Matěj Bogušovský (oba 7.A).

Orientační běh

Finálový závod v orientačním běhu proběhl 9. 5. 2018 na Lesné. Nejlépe se umístili v kategorii 5. tříd Tadeáš Tomek – 4. místo a Dmitrij Žembrovskij – 5. místo. V kategorii 6. a 7. tříd doběhl na 9. místě Jan Vavřík a na 12. místě David Krkoška. Celkově se družstvo naší školy umístilo na 6. místě z celkového počtu 12 škol.

Celá třída odpovídá

dsc_0531.jpgŽáci IV. B se zúčastnili soutěže „Celá třída odpovídá“, kterou vyhlásila společnost Brněnské vodárny a kanalizace, a.s. a byla určena žákům 4. a 5. ročníků brněnských základních škol. Soutěž spočívala v co nejlépe vypracovaných odpovědích na otázky týkajících se problematiky vody a ochrany životního prostředí v Brně a okolí.dsc_0548.jpg Žáci pracovali v několika týmech, písemně odpovídali na zadané otázky – někdy stačila krátká odpověď, jindy bylo třeba danou problematiku pojmout v širších souvislostech. Někteří žáci přidali další zajímavosti, grafy, plánky a obrázky. Práce na tomto projektu přispěla k rozšíření znalostí žáků např. v otázkách spotřeby vody v domácnostech, fungování úpravny vody nebo čističky odpadních vod. Rozhodně vedla i k zamyšlení, jak jednotlivec může přispět k ochraně vodních zdrojů v místě svého bydliště.dsc_0537.jpg Žáci IV. B byli na základě úspěšného vypracování odpovědí zařazeni mezi 13 finalistů soutěže a za odměnu byli pozváni na divadelní představení „Pověsti české“ do Divadla Bolka Polívky. Po představení se vylosovaly tři třídy, na které čekaly hlavní výhry. Našim čtvrťákům přálo štěstí - vyhráli jednodenní výlet po vlastech českých =). Patří jim velká gratulace a samozřejmě palec nahoru za reprezentaci naší školy!

Z lavic do lesa

20180411_103827.jpgPřed 14 dny proběhlo druhé kolo přespolního běhu Z lavic do lesa v Žabovřeskách. Žáci byli úspěšnější nežli v prvním kole. Na 5. místě doběhla Katka Ledecká (7.C), na 6. místě Jan Vavřík (6.D) a 9. místo obsadil Dmitrij Žembrovskij (5.D). Z mladších dívek úspěšně doběhly do cíle Nela Jaroměřská a Elen Turbová (5.C).

Matematické soutěže

Naši žáci se účastnili několika matematický soutěží. Po úspěchu na Logické olympiádě a Matematické olympiádě jsme ve škole zorganizovali Matematického klokana. Ten je určen pro 2. - 9. ročníky a naši žáci v něm letos dosahovali velmi dobrých výsledků. Nejlepší řešitelé 2018

Žáci 5.C, 6.D a 7.C navíc absolvovali i matematickou soutěž Pangea. Z ní vzešli čtyři finalisté (Ashok Kulkarni, Šimon Cikánek, Martin Bryja, David Buček), kteří postoupili do celorepublikového finále.

Běh z lavic do lesa

20180327_122014.jpgNaše škola je součástí sportovního projektu Z lavic do lesa, jedná se o seriál 3 přespolních běhů. Dne 27. 3. 2018 se prvního přespolního běhu v Kohoutovicích zúčastnilo 168 dětí. V nejstarší kategorii 5. tříd a ročníků 2005 – 2007 se nejlépe umístil Jan Vavřík z 6.D, který obsadil krásné 6. místo z celkového počtu 30 hochů v kategorii. Na 11. místě doběhl Václav Borkovec a 12. byl Dmitrij Žembrovskij, oba z 5.C. V kategorii dívek doběhla (i přes svalové zranění) na 16. místě Katka Ledecká ze 7.C.

Pišqoriáda

Ve čtvrtek 1.2. proběhla již tradiční Pišqoriáda. Z třídních kol vzešli vždy dva finalisté, kteří se pak utkali se zástupci ostatních tříd v celoškolním finále. Prvním stupněm prošel bez porážky Timur Herfort, na druhém stupni byl nejúspěšnější David Buček. Obrázky ve fotogalerii.

1. stupeň 2. stupeň
Timur Herfort 3.B David Buček 6.D
Šimon Cikánek 4.C Matyáš Müller 7.B
Pavel Kadaňka 5.B David Suchánek 7.BParticipativní rozpočet na naší škole

ASCII���User commentsASCII���User commentsASCII���User commentsNaše škola se zapojila do projektu s názvem Participativní rozpočet do škol. O jeho realizaci se postarala Mgr. Bosá, která cíle projektu a jeho průběh shrnuje v tiskové zprávě. Na uskutečnění vítězného projektu žáků třídy 9.A - zřízení relaxační místnosti - se již intenzivně pracuje.

Logická olympiáda

Z letošní logické olympiády vzešlo celkem 9 krajských semifinalistů, a to Lucie Šímová (3.C), Zuzana Pejchlová, Magda Pompová, Anežka Crhonková, Ester Zlámalová, Kuba Staník (4.C), Bárt Šimek (4.B), Filip Dušák (5.C) a Matyáš Procházka (5.B). Video z akce ke zhlédnutí tady.

Magda a Filip se navíc zúčastnili celostátního finále, které se konalo 27. 11. 2017 v Míčovně Pražského hradu.

"Orienťák"

20171005_110424.jpgDne 5.10. proběhlo I. kolo Ligy škol v orientačním běhu. Celkem se závodu zúčastnilo 14 žáků z naší školy (5. - 7. třída). Na 2. místě doběhli Štěpán Prek a Matyáš Müller, z dívek obsadily 7. místo Zuzana Rampouchová a Valerie Tomková (7.C). Ostatní žáci doběhli zdárně do cíle, aniž by se ztratili :-)
II. kolo Ligy škol v orientačním běhu se konalo 16.10. v areálu Kraví hory, což je téměř domácí prostředí pro naše žáky. Bohužel i přes znalost terénu se dvojice Katka Matulová, Dominika Křížová lehce ztratila. Mezi nejlepší patřili Štěpán Prek a Matyáš Müller, kteří doběhli na výborném 2. místě. Z dívek obsadila 2. místo Katka Ledecká, která měla nejlepší běžecký čas, minutu za ní přiběhly na 3. místě Zuzka Rampouchová a Valerie Tomková. Mezi staršími dívkami doběhla na 3. místě Klára Pospíšilová (8.A). Obsadili jsme i mladší kategorii třídou 5.C. Tam na 12. místě doběhly Barbora Jandová a Nela Jaroměřská, v patách jim byly Elen Turbová a Stela Delínová. Z mladších hochů obsadili 5. místo Tadeáš Tomek a Dmitrij Žembrovskij Novák.

2016/2017

Úvoz má talent

V pátek 26.6. proběhlo v tělocvičně finále soutěže Úvoz má talent. Představilo se 10 porotou vybraných účastníků, kteří předvedli hudební, taneční a sportovní čísla na skutečně vysoké úrovni. O konečném umístění v soutěži rozhodli svými hlasy přítomní žáci. Vítězi se stali Karolína Jelínková (4.A) - sportovní gymnastika - a David Štolfa (6.B) - breakdance.

Sen o Brně – budoucnost města očima dětí

Tak se jmenovala výtvarná soutěž vyhlášená Magistrátem města Brna v souvislosti s přípravou nové Strategie pro Brno 2050. Žáci měli za úkol ztvárnit svoji vizi města Brna, jak by mohlo vypadat za několik desítek let. A někteří měli opravdu velkou fantazii. Z 20 škol jsme nakonec získali ocenění v obou kategoriích. Pro odměnu si přijdou do Urban centra na Staré radnici ve čtvrtek 8.6. v 11 hodin za 2. kategorii (6., 7. ročník) Zuzana Rampouchová a Valerie Tomková ze 6.C, které se umístily suverénně na 1. místě, a za 3. kategorii (8., 9.ročník) Filip Till z 8.A. Vítězné práce byly v Urban centru vystaveny.

Konverzační soutěž

img_5146-1.jpgV pondělí 27. března 2017 se tři žáci pátého ročníku (Lucie Šrámková, Leonard Walletzký, Sebastián Matoušek) zúčastnili anglické konverzační soutěže „Uč se anglicky a dobudeš svět“, která probíhala na Anglické základní škole na Mendelově náměstí. Lucie Šrámková (5.D) se umístila na prvním místě a vyhrála pro sebe i svého učitele angličtiny tablet. Gratulujeme a všem zúčastněným žákům děkujeme za reprezentaci školy!

Vědecká konference

V úterý 7. března 2017 se konala dlouhoplánovaná akce: Vědecká konference 5.C a 5.D. Žáci si jako obvykle připravili prezentace na témata, která je zajímají a baví. Žáci 5.D (alespoň někteří) zpracovali své téma také jako ročníkovou práci, která byla zájemcům z řad publika k dispozici k nahlédnutí během celého konferenčního dne.

Letos se příspěvky na konferenci týkaly těchto oblastí: 1. živá a neživá příroda, 2. zvířata, 3. rostlinstvo, 4. civilizace, a nakonec 5. sport/zábava. Z konkrétních témat vyberme například představení různých světových odborníků na fyziku, periodickou tabulku prvků, suchozemskou želvu, hipoterapii, Sicílii a Kypr, renesanci, mrakodrapy, biatlon, golf, fikční svět románů o Harrym Potterovi, o rockové a shock-rockové hudbě. Prezentaci si také připravil náš special guest Samuel Uhlíř ze 7.A právě o výše zmíněném shock-rocku. Celá konference jevila zřetelné znaky zdařilé akce, neb občerstvení se snědlo téměř všechno (a téměř hned), žáci si prezentace připravili (vesměs) velmi pečlivě, obecenstvo bylo z mnohých příspěvků nadšené, stejně tak i vyučující. Někteří žáci z publika poskytli na druhý den prezentujícím písemnou zpětnou vazbu.

Jeden z cílů akce ― podpořit vzájemné učení žáků prvního (a z části také druhého) stupně ― byl beze zbytku splněn. Fotografie z akce zde.

Hudební úspěchy

naskenovany_obrazek_001.jpgnaskenovany_obrazek_001.jpgdiplom2.jpgdip.jpg

V okresním kole soutěže žáků základních uměleckých škol ve hře na smyčcové nástroje získal 3. cenu Patrik Prachár, žák 5.D. Dominika Pivoňková z 2.C obsadila 2. místo v okresním kole soutěže ve hře na klavír, v celostátní přehlídce se pak zařadila do „stříbrného pásma“.
Ve hře na housle byli úspěšní Adam Spěvák, 2.C, a Michal Procházka, 3.B, kteří postoupili do krajského kola. Gratulujeme.

Další matematické soutěže

V minulém týdnu se naši žáci účastnili dalších soutěží, ve kterých si mohli ověřit své matematické dovednosti. Žáci 9. ročníku vytvořili dva čtyřčlenné týmy a ve středu 15.2. řešili úlohy v rámci soutěže Matematický expres, která probíhala online pro žáky z českých a slovenských škol. I přes počáteční technické problémy dosáhli naši deváťáci vynikajících výsledků. V kategorii devátých ročníků obsadili 4., resp. 12. místo (ze 135 týmů!), přičemž - jak to sami žáci interpretovali - z českých škol byli 1., resp. 2., viz výsledky.
Žáci 5. ročníku si poprvé vyzkoušeli mezinárodní matematickou soutěž Pangea. Do finálového kola, které probíhalo 5.5.2017 v Nové budově Národního muzea v Praze, postoupila Nina Staníková (5.C) a Lucka Šrámková (5.D).

PIRLS 2016

Naše škola se účastnila mezinárodního šetření PIRLS 2016, které se věnovalo čtenářské gramotnosti žáků 4. ročníku. Z hodnotící zprávy vyplývá, že naši žáci byli při tomto testování úspěšní a dosáhli velmi dobrých výsledků, viz příloha.

Matematické soutěže

Velmi úspěšní byli naši žáci v matematických soutěžích. Po úspěchu na Logické olympiádě se 14 žáků 5. ročníku zúčastnilo okresního kola Matematické olympiády, kde v konkurenci cca 350 účastníků obstáli především Nina Staníková (5.C) a Maxmilián Šimek (5.D), kteří shodně obsadili dělené 2. místo, dále Sebastian Matoušek (5.C) na 4. místě, Filip Dušák (4.C!) na 5. místě a Réka Szabó (5.C) na 7. místě. Více zde.
Dne 2.2. se navíc konalo školní kolo Pythagoriády. Potřebných 10 bodů z 15 získalo celkem 15 žáků, kteří se tak stali úspěšnými řešiteli. Okresní kolo se koná 17. května. Pythagoriáda 2017

U6 - Úžasný svět vědy

obrazek_u6.jpegTento školní rok se 5 žáků naší školy opět účastnilo televizní vědomostní soutěže U6. Jednalo se o její letošní 12. díl. A co je to vlastně U6? U6 – Úžasný svět vědy – je zábavný soutěžní vědomostní pořad České televize. Pořad se obvykle natáčí v areálu Vítkovických železáren, ale v našem případě to bylo VIDA centrum v Brně. Pořadem běžně provází Petr Vaněk v roli Pana Továrníka, ale v Brně Pana Továrníka zastupoval Docent Hair (Jan Vlas) a již stálý poskok Ducháček (Karel Zima). V každém díle proti sobě stojí pětičlenné týmy dvou základních škol či gymnázií. Během různých soutěžních úkolů, spojených s tématem jednotlivého dílu, získávají soutěžící body. Tentokrát Technické centrum VIDA zaplavílo tsunami Ducháček! A než se mu a adeptům do Ligy výjimečných mozků podařilo uvést centrum opět do původního stavu, naučili se sestrojit vodní lupu, projít laserovým polem a zjistit, jestli prskavka hoří pod vodou. Na závěr i tohoto dílu následovalo hádání osobnosti z řad vědců a významných osob v oboru věda a technika, na základě převleku tentokrát Docenta Haira. Teď se jednalo o osobnost Benjamina Franklina, diplomata, přírodovědce, spisovatele a státníka, který se narodil 17. ledna 1706 v Bostonu ve státě Massachussetts (USA) a proslavil se svými pokusy s elektřinou, vyrobil bleskosvod, věnoval se vědě, sestavoval mapy. Byl i jedním ze zakladatelů USA a signatářem Deklarace nezávislosti a Ústavy Spojených států. Přestože jme ho nedokázali v postavě Docenta Haira i přes jeho nápovědu odhalit, celkově jsme v soutěži zvítězili ve vysokém poměru 31:1, a zaslouženě tak byli zapsáni do Ligy výjimečných mozků. Odměnou nám byly i pěkné věcné ceny, které jsme, jako vítězný tým, měli možnost v časovém limitu vyhledat ukryté v bednách po areálu VIDA centra.

To, jak jsme soutěžili, můžete zhlédnout zde.

Předchozí díly, ve kterých jsme soutěžili:

http://decko.ceskatelevize.cz/u6/23-dil

http://decko.ceskatelevize.cz/u6/52-dil

Logická olympiáda

Z letošní logické olympiády vzešli tři krajští finalisté, a to Zuzana Pejchlová (3.C), Nina Staníková (5.C) a Max Šimek (5.D). Nina a Max se navíc zúčastnili republikového finále, které se konalo 28. 11. 2016 v Míčovně Pražského hradu. V něm se Max umístil na velmi krásném 14. místě (celkem 64 soutěžících). Všem finalistům k velkému úspěchu gratulujeme.

www.logickaolympiada.cz

http://www.mensa.cz/volny-cas/fotogalerie

Bobřík informatiky

Začátkem listopadu jsme se opět zúčastnili celorepublikové informatické soutěže Bobřík informatiky. Soutěž pro žáky ZŠ a SŠ organizuje Fakulta informatiky Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a probíhá online u počítačů. I letos se naši žáci zařadili mezi celostátní vítěze. V kategorii Mini (1. až 5. ročník) plný počet bodů získali Nina Staníková z 5.C a Alex Dao z 5.D. V kategorii Kadet (8. a 9. ročník) se absolutním republikovým vítězem stala Klára Henzlová z 9.B a mezi 5 % nejlepších řešitelů se řadí i David Kubíček a Šimon Prek, oba taktéž z 9.B

Běh Kraví hora + Orientační běhy

Dne 23.9. 2016 se naši žáci zúčastnili Běhu na Kraví horu pod záštitou hejtmana a organizace Brno - Zdravý střed. Závod pořádal klub Technika Brno.

Délka trati byla 1500 m, běželo se v terénu, v kategorii dívky 6. a 7. třída suverénně zvítězila Kateřina Ledecká (6.B) časem 6.59 min. Nejrychlejší chlapec v kategorii 6. a 7. tříd byl Adam Přezvinský (7.A), který zvítězil v čase 6.33 min. V kategorii 8. a 9. tříd doběhla z dívek jako první Markéta Nová (9.A) v čase 8.34 min, na třetím místě se umístila Klára Pospíšilová (7.A). V kategorii chlapců 8. a 9. tříd zvítězil Jiří Mrkvica v čase 6.04 min, třetí doběhl Marek Vystavěl v čase 6.34 min. Všem žákům děkuji za vzornou reprezentaci školy.

Druhé kolo Ligy škol v orientačním běhu proběhlo 1.11. 2016 na Lesné. Naši žáci byli velmi úspešní. První místo v kategorii 8. a 9. tříd obsadil Daniel Georgiev, který časem 10:38 min suverénně vyhrál. Za zmínku také stojí pěkné 5. místo Elišky Lukšíkové v kategorii dívek 8.-9. třída. Benjamínci Ondra Lojek a Jan Vavřík v kategorii 5. tříd obsadili krásné 10. místo. Neztratili se ani dívky Kateřina Matulová a Dominika Křížová, které doběhly na 21. místě z celkového počtu 67 dívek. Všem žákům děkuji za vzornou reprezentaci školy.2015/2016

Akademie programování

Naše škola se po roce opět zapojila do Akademie programování. Jedná se o vzdělávací projekt společnosti Microsoft a organizace Czechitas, který si klade za cíl hravou formou ukázat studentům základních, středních i vysokých škol svět programování. Prostřednictvím programu Kodu a aplikace TouchDevelop jsme si s žáky v rámci informatiky vyzkoušeli vytvářet jednoduché (často i složitější) algoritmy, hry a aplikace pro dotyková zařízení. Podivný svět jedniček a nul je tak pro nás nyní „nepatrně“ pochopitelnější…

Soutěž v anglické konverzaci

scan0001.jpgLucie Šrámková ze třídy 4.D se 22. března 2016 zúčastnila konverzační soutěže Uč se a dobudeš svět, kterou již čtvrtým rokem pořádá Školský komplex na Mendlově náměstí v Brně. V této soutěži se utkali žáci čtvrtých a pátých ročníků. Lucie obsadila krásné 2. místo.

Matematický klokan

V pátek 18.3. se konal další ročník soutěže Matematický klokan. Zúčastnili se jej žáci 2.-9. ročníku a někteří z nich dosáhli velmi dobrých výsledků.
Nejlešpí řešitelé MK 2016

Pišqoriáda

Letošní pišqoriáda se uskutečnila v pátek 12.2. dle obvyklých pravidel. První vyučovací hodinu probíhala třídní kola, ze kterých vzešli vždy dva finalisté. Ti se potom utkali druhou vyučovací hodinu s ostatními vítězi vyřazovacím způsobem. Zatímco mezi žáky prvního stupně exceloval Jakub Zduba ze 4.B, který prošel turnajem bez jediné prohry, finále druhého stupně ovládly dámy - Klára Horáková a Zuzka Tomečková z 8.A. Absolutní finále mezi vítězi obou stupňů vyhrála Klára. Fotogalerie zde.

1. stupeň 2. stupeň
1. místo Jakub Zduba 4.B Klára Horáková 8.A
2. místo Jakub Staněk 2.C Zuzka Tomečková 8.A
3. místo Edita Munzarová 5.C Šimon Prek 8.B

Logická olympiáda

Do celorepublikového finále se probojovali Tomáš Tesáček z 5.C a Maxmilián Šimek z 4.D. Oběma finalistům upřímně gratulujeme.

Bobřík informatiky

V minulém týdnu se naše škola opět zapojila do celostátní online soutěže o Bobříka informatiky. Cílem soutěže je rozvíjení algoritmického a informatického myšlení u žáků základních a středních škol. Otázky se týkají oblasti algoritmizace a programování, porozumění informacím, řešením problémů a celkové digitální gramotnosti. Naši žáci se ve všech kategoriích – Mini (4. a 5. ročník), Benjamin (6. A 7. ročník) a Kadet (8. a 9. ročník) - dokázali umístit mezi nejlepšími řešiteli z celé republiky. Nejvíce bodů za naší školu v jednotlivých kategoriích získali Jakub Staněk z 5. B, Marek Jančar z 6. A a Daniel Georgiev z 8. B, jenž byl také nejúspěšnějším řešitelem ze ZŠ v Jihomoravském kraji. Jim i všem úspěšným řešitelům gratulujeme…2014/2015

Sborník

5b_ikona_obalky-page-001.jpgŽáci 5.B si dali tu práci a napsali řadu básní, povídek, esejí i textů jiných žánrů, své práce doplnili ilustracemi a vše sestavili v jedinečný Sborník textů žáků 5.B, který vyšel na konci školního roku 2014/2015. Sami žáci navrhli a realizovali typografii sborníku, sami žáci si určili pořadí svých textů a sami si také navrhli obálku a logo své třídy. Návrhů loga třídy bylo vícero, žáci si však demokraticky odhlasovali jeden návrh vítězný, který pak umístili na první stránku knihy. Za svou práci navíc (oproti jiným třídám) si všichni, kteří se o výsledek přičinili, zaslouží ne-li potlesk, tak alespoň potřesení pravicí a popřání hafo elánu do dalšího tvoření.

Akademie programování

zlin.jpg  Naše škola se účastnila prvního ročníku Akademie programování, jež měla v dětech podnítit zájem o programování a svět informačních technologií. Nejlepší „programátoři“ zapojeni do Akademie získali hodnotné ceny a v celkovém hodnocení akademie naše škola získala 1. místo v konkurenci základních a středních škola z celé ČR. Za vítězství škola získá od pořadatelů soutěže poukaz na nákup ICT vybavení. Cenu jsme si převzali 3.6. ve Zlíně v rámci Mezinárodního filmového festivalu. Dosáhli jsme i individuálních úspěchů, kdy Radek Máca z 8.A vytváří pro Microsoft speciální výukový tutoriál svého programu pro budoucí účastníky akademie.

Lexikon strašidel

20150515_091827.jpgscan0011.jpgscan0012.jpg V pátek 15.5.2015 proběhlo na zahradě EkoCentra Brno Vyhlášení vítězů 11. ročníku soutěže Moje Veličenstvo kniha. Byli přizváni rovněž zástupci naší školy, tříd 2.C a 2.D, které se zúčastnily soutěže se svou knihou Lexikon strašidel. V hodinách EPČ žáci výtvarně ztvárnili strašidla, která mají jména, a v hodinách českého jazyka přibyly „odborné“ popisy jednotlivých bubáků. Naše kniha získala od odborné poroty 2. místo v kategorii kolektivních prací 1. stupně ZŠ. Rovněž získala titul Titulní strana 2015, za který děkujeme všem hlasujícím na internetových stranách Ekocentra. Je vidět, že máme hodně kamarádů a příznivců našich strašidel :-D

Pythagoriáda

V okresním kole letošní Pythagoriády byli nejúspěšnější:

Ema Lajdová (5.B) 3. místo
Vladimír Strnad (5.B) 3. misto
Linda Pezlarová (5.B) 4. místo
David Kubíček (7.B) 5. místo
Šimon Prek (7.B) 6. místo

Šplh

splh.jpgDne 25.3.2015 se konalo na ZŠ Vedlejší městské kolo ve šplhu o tyči. Do tohoto kola postoupili tři naši deváťáci: Oskar Sázavský, Dominik Kuchař a Alexandr Culka. Vybojovali zde krásné 3. místo. Gratulujeme.

U6

zima_vanek-thumb.jpgDne 9. 2. 2015 se v areálu ostravských Dolních Vítkovic konalo natáčení soutěžního pořadu České televize U6 - úžasný svět techniky, kterého se zúčastnilo pět vybraných žáků třídy 7.B. O hodnotné ceny soupeřili s žáky osmé třídy ze základní školy Lesná. Premiéru vysílání pořadu bylo možné sledovat dne 13. 3. 2015 na televizní stanici ČT:D. Díl je nyní ke shlédnutí na webových stránkách České televize

(http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10600540290-u6-uzasny-svet-techniky/415234100151005 ).

Pišqoriáda

img_9589.jpgPátek „třináctého“ byl na Úvoze ve znamení piškvorek. Tradiční akce se zúčastnili všichni žáci školy. Z třídních kol postoupili ti nejlepší do školního kola, kde se již utkávali napříč ročníky. Vítězem za 1. stupeň se stal Jan Svoboda ze 4.A, nejúspěšnějším hráčem za druhý stupeň byl Viktor Veleba z 7.A. Absolutním vítězem se po vzájemné hře stal Jan Svoboda. Gratulujeme.
Více ve fotogalerii.

Matematická olympiáda

Žáci 5. ročníku se zúčastnili okresního kola Matematické olympiády, které se konalo 21.1. 2015. Nejúspěšnějšími byli Matěj Bednář (4. místo) a Linda Pezlarová (8. místo). Gratulujeme.

Lyžování

V přeboru škol JMK v alpském lyžování obsadil Jan Samuel Zelený z 5.B ve své kategorii 3. místo.

Pohár zdravého Středu

Žáci (zejm.) druhého stupně úspěšně reprezentovali 3. 10. naši školu na cyklistickém závodě Pohár zdravého Středu. Ema Bugnerová vybojovala 3. místo ve své kategorii, Šimon Prek a Jiří Mrkvica se umístili na 3. a 2. místě ve své kategorii.2013/2014

Úvoz má talent

Ke konci školního roku se na naší škole uskutečnilo finále historicky prvního ročníku soutěže Úvoz má talent. Úroveň vystoupení všech osmi finalistů byla vysoká a jejich výkony obdivuhodné. Z celoškolního hlasování nakonec vzešel vítězně Šimon Blažek z 9.A, který předvedl, jak se „dělá parkour“. Obrázky ze soutěže naleznete ve fotogalerii, video vítězného představení zde.

Matematické soutěže

V letošním školním roce se naši žáci tradičně účastnili matematických soutěží. Nejúspěšnějšími byli:
Tomáš Nevrlka (5.C) - 1. místo (Pythagoriáda), 9. místo (Matematická olympiáda)
Zdeněk Pezlar (5.C) - 6. místo (Matematická olympiáda)
David Kubíček (6.B) - 7. místo (Matematická olympiáda)
Zuzana Tomečková (6.A) - 17. místo (Pythagoriáda)

Turnaj ve vybíjené

Dne 1.4. 2014 se žáci pátých tříd zúčastnili turnaje ve vybíjené. Na ZŠ Botanická se sešlo 8 škol, které celé dopoledne urputně bojovaly o medaile. Naši chlapci si vedli skvěle. Získali krásné 2. místo.

Finále ve šplhu

Dne 27. 11. se konalo finále městského kola žáků 3. – 5. tříd ve šplhu na tyči. Z naší školy postoupil do finále Robin Juránek z 5.A a Marcela Skálová ze 4.A. I přes velkou konkurenci si oba žáci vedli velmi dobře. Robinu Juránkovi se podařilo obsadit krásné 3. místo.

Logická olympiáda

V celorepublikovém finále Logické olympiády, které se konalo v Míčovně Pražského hradu 25.11. dosáhli naši zástupci z 1. stupně velkého úspěchu. Anička Hronová ze 4.B skončila na 22. a Zdeněk Pezlar z 5.C na 35. místě.

Baseball

Blahopřejeme Elišce Stejskalové, žákyni 6. A k dosaženému úspěchu na baseballovém turnaji v Pennsylvanii v USA. Zároveň Elišce děkujeme za vzornou reprezentaci nejenom Jihomoravského kraje, klubu VSK Techniky Brno i naší školy. Více v článku Zpravodaje MČ Brno-střed.Eliška v USA

Agility

Dominika Tillová z 9.A se svou dvouletou fenkou Bonny získala na mistrovství ČR v agility (kategorie KKCHS - Kavalír King Charles Španěl), které se konalo ve Skalách u Rýmařova 13.10.2013, skvělé 4. místo. V kategorii Jumping pak skončila 8.

Motokros

Blahopřejeme Martinovi Vítkovi z 1.B - nadějnému motokrosovému závodníkovi. K jeho úspěchům na motorce KTM SX 50ccm (2. místo v serialu Stomp Moravia v roce 2011, 1. místo v serialu Chalupa Cup v roce 2012) přibylo letos 4. místo na MMČR pitbike MX.


Nástroje pro stránku