AktuálněKroužky 2016/2017

Informace ke kroužkům najdete v sekci Volnočasové aktivity.
Platby za interní kroužky na období leden - květen ve výši 600 Kč (Bruslení 300 Kč) je nutné uskutečnit do 13. 1. převodem na účet školy (do poznámky jméno dítěte, třída, kroužek) nebo hotově v pokladně školy (kancelář). Upozorňujeme, že v případě zmeškání termínu úhrady nemůže být dítě do kroužku přijato. Za externí kroužky se platby uskuteční na základě pokynů externích lektorů.

V případě, že dojde k mylné platbě na účet školy (externí kroužek, neotevřený kroužek), je nutné částku vyzvednout osobně v pokladně školy (kancelář). Případnou odlášku z kroužku musí provést zákonný zástupce dítěte. Je nutné ji doručit v prvním lednovém týdnu k rukám lektora (e-mail, deníček).


U6 - Úžasný svět vědy

obrazek_u6.jpegTento školní rok se 5 žáků naší školy opět účastnilo televizní vědomostní soutěže U6. Jednalo se o její letošní 12. díl. A co je to vlastně U6? U6 – Úžasný svět vědy – je zábavný soutěžní vědomostní pořad České televize. Pořad se obvykle natáčí v areálu Vítkovických železáren, ale v našem případě to bylo VIDA centrum v Brně. Pořadem běžně provází Petr Vaněk v roli Pana Továrníka, ale v Brně Pana Továrníka zastupoval Docent Hair (Jan Vlas) a již stálý poskok Ducháček (Karel Zima). V každém díle proti sobě stojí pětičlenné týmy dvou základních škol či gymnázií. Během různých soutěžních úkolů, spojených s tématem jednotlivého dílu, získávají soutěžící body. Tentokrát Technické centrum VIDA zaplavílo tsunami Ducháček! A než se mu a adeptům do Ligy výjimečných mozků podařilo uvést centrum opět do původního stavu, naučili se sestrojit vodní lupu, projít laserovým polem a zjistit, jestli prskavka hoří pod vodou. Na závěr i tohoto dílu následovalo hádání osobnosti z řad vědců a významných osob v oboru věda a technika, na základě převleku tentokrát Docenta Haira. Teď se jednalo o osobnost Benjamina Franklina, diplomata, přírodovědce, spisovatele a státníka, který se narodil 17. ledna 1706 v Bostonu ve státě Massachussetts (USA) a proslavil se svými pokusy s elektřinou, vyrobil bleskosvod, věnoval se vědě, sestavoval mapy. Byl i jedním ze zakladatelů USA a signatářem Deklarace nezávislosti a Ústavy Spojených států. Přestože jme ho nedokázali v postavě Docenta Haira i přes jeho nápovědu odhalit, celkově jsme v soutěži zvítězili ve vysokém poměru 31:1, a zaslouženě tak byli zapsáni do Ligy výjimečných mozků. Odměnou nám byly i pěkné věcné ceny, které jsme, jako vítězný tým, měli možnost v časovém limitu vyhledat ukryté v bednách po areálu VIDA centra.

To, jak jsme soutěžili, můžete zhlédnout zde.

Předchozí díly, ve kterých jsme soutěžili:

http://decko.ceskatelevize.cz/u6/23-dil

http://decko.ceskatelevize.cz/u6/52-dil

Logická olympiáda

Z letošní logické olympiády vzešli tři krajští finalisté, a to Zuzana Pejchlová (3.C), Nina Staníková (5.C) a Max Šimek (5.D). Nina a Max se navíc zúčastnili republikového finále, které se konalo 28. 11. 2016 v Míčovně Pražského hradu. V něm se Max umístil na velmi krásném 14. místě (celkem 64 soutěžících). Všem finalistům k velkému úspěchu gratulujeme.

www.logickaolympiada.cz

http://www.mensa.cz/volny-cas/fotogalerie

Bobřík informatiky

Začátkem listopadu jsme se opět zúčastnili celorepublikové informatické soutěže Bobřík informatiky. Soutěž pro žáky ZŠ a SŠ organizuje Fakulta informatiky Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a probíhá online u počítačů. I letos se naši žáci zařadili mezi celostátní vítěze. V kategorii Mini (1. až 5. ročník) plný počet bodů získali Nina Staníková z 5.C a Alex Dao z 5.D. V kategorii Kadet (8. a 9. ročník) se absolutním republikovým vítězem stala Klára Henzlová z 9.B a mezi 5 % nejlepších řešitelů se řadí i David Kubíček a Šimon Prek, oba taktéž z 9.B

Den otevřených dveří

Ve středu 16. listopadu 2016 se konal Den otevřených dveří. Každý návštěvník měl možnost nahlédnout přímo do výuky či si něco vyrobit v odpoledních dílničkách. Více ve fotogalerii. Den otevřených dveří se bude opakovat ještě jednou před zápisem do prvních ročníků, a to 5.4. 2017.

Sběr papíru

V měsíci říjnu se na Úvoze opět konala sběrová akce. Během jednoho týdne žáci odevzdávali starý papír do přistaveného kontejneru před školou, až ho zcela naplnili. Vybralo se celkem 2 600 kg. Nejpilnější „sběrači“ byli odměněni knižními poukázkami.

Žáci Třídy
1 Eliška Pokorná (1.B) 221 kg 3.C 33 kg na žáka
2 Tomáš Kala (8.A) 184 kg 1.B 16 kg na žáka
3 Zuzana Pejchlová (3.C) 182 kg 8.A 12 kg na žáka

Orientační běh

Druhé kolo Ligy škol v orientačním běhu proběhlo 1.11. 2016 na Lesné. Naši žáci byli velmi úspešní. První místo v kategorii 8. a 9. tříd obsadil Daniel Georgiev, který časem 10:38 min suverénně vyhrál. Za zmínku také stojí pěkné 5. místo Elišky Lukšíkové v kategorii dívek 8.-9. třída. Benjamínci Ondra Lojek a Jan Vavřík v kategorii 5. tříd obsadili krásné 10. místo. Neztratili se ani dívky Kateřina Matulová a Dominika Křížová, které doběhly na 21. místě z celkového počtu 67 dívek. Všem žákům děkuji za vzornou reprezentaci školy.

Soňa Schaffnerová

Lyžařský kurz

Informace k lyžařskému kurzu v tomto školním roce naleznete zde.

Běh Kraví hora

Dne 23.9. 2016 se naši žáci zúčastnili Běhu na Kraví horu pod záštitou hejtmana a organizace Brno - Zdravý střed. Závod pořádal klub Technika Brno.

Délka trati byla 1500 m, běželo se v terénu, v kategorii dívky 6. a 7. třída suverénně zvítězila Kateřina Ledecká (6.B) časem 6.59 min. Nejrychlejší chlapec v kategorii 6. a 7. tříd byl Adam Přezvinský (7.A), který zvítězil v čase 6.33 min. V kategorii 8. a 9. tříd doběhla z dívek jako první Markéta Nová (9.A) v čase 8.34 min, na třetím místě se umístila Klára Pospíšilová (7.A). V kategorii chlapců 8. a 9. tříd zvítězil Jiří Mrkvica v čase 6.04 min, třetí doběhl Marek Vystavěl v čase 6.34 min. Všem žákům děkuji za vzornou reprezentaci školy.

Soňa Schaffnerová

MiniIQáček

Od listopadu do dubna probíhá kroužek pro mimořádně nadané předškoláky od listopadu do dubna, vždy ve středu. Přihlásit se můžete na adrese kyrova@zsuvoz.cz. Do přihlašovacího e-mailu uveďte jméno, věk dítěte a telefonní kontakt, případně i výsledek vyšetření v PPP.

Návštěvník: 434848 Webdesign: S44 s.r.o. v technologii DokuWiki